Dzięki Razem Małopolska na Uniwersytecie Ekonomicznym nie odbyło się spotkanie z Rafałem Brzoską!

Udało się nam zatrzymać organizację spotkania z twórcą spółki Inpost, Rafałem Brzoską, na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym. W oświadczeniu organizatorów czytamy, że nasz sprzeciw był skandaliczny i dowodził braku szacunku wobec wolności słowa.

Wykład biznesmena, który nie wypłacił swoim pracownikom ponad 2 mln złotych pensji, to nie wolność słowa, a sprzeciw wobec promowania na polskich uniwersytetach osób łamiących prawo, jest naszym obowiązkiem.

Kilkukrotnie już nagłaśnialiśmy kwestie łamanie prawa w spółkach powiązanych z Inpost, w Małopolsce:

Po kontroli w “Bezpiecznym Liście”, spółce-córce In Postu, Państwowa Inspekcja Pracy złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 218 § 1a Kodeksu karnego:
“Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

SHARE IT: Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit Email

Komentarze

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>